Relacja filmowa – Zenon Krawczyk:
Taniec brzucha wywodzi się z kultury arabskiej Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroca, Turcji i oryginalnie występuje pod nazwami Raks Sharki,
W XX wieku taniec brzucha został rozpowszechniony na zachodzie i wzbogacony o elementy tańców zachodu: baletu, Jazzu, kabaretu.
W tak uwspółcześnionej formie taniec Belly Dance zdobył serca fanek i publiczności z całego świata.
Popularność tego tańca tkwi w niezwykłej jego ekspresji. Tańcząca kobieta odnajduje wewnętrzną siłę, przeżywa radość. Taniec ten pozwala jej wyrazić siebie…
Wizualnie taniec brzucha łączy w sobie kontrasty: miękkość ruchów rąk i brzucha oraz ostre akcenty bioder do akompaniamentu bębna / darbuki. Ta forma ekspresji pozwala tancerce w subtelny sposób pokazać zmienne, nieuchwytne wręcz uczucia, nastroje, marzenia, które przepływają przez kobiecą duszę.
Taniec brzucha zatem nie tylko podkreśla kobiece piękno i grację, ale również sięga do wewnętrznej kobiecej siły ducha, ujawnia rąbek kobiecej tajemnicy, którą na próżno pragną zgłębić mężczyźni.
Taniec orientalny to także bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów, niezwykłych strojów- pięknie i bogato zdobionych.
Jakie uczucia możecie Państwo odnaleźć w tańcu brzucha? Przede wszystkim radość, śmiałość, zaproszenie do wspólnej zabawy, ale również żal, smutek, tęsknotę. Za czym? Za MIŁOŚCIĄ. Także arabskie piosenki najczęściej mówią przede wszystkim o tym jednym najważniejszym.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego magicznego tańca orientu w wykonaniu tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką.
W programie występy znakomitych tancerek – znanych i cenionych na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek i Moniki Dendy.
Zobaczymy też nowe zespoły prowadzone przez Iwonę Torbicką i Joannę Dudek.
Imprezie będzie towarzyszył „bazarek orientalny”, gdzie będzie można obejrzeć i zakupić ozdoby orientalne, biżuterię, czy przedmioty do dekoracji wnętrz.
„Szlagiery muzyki filmowej” – to koncert, na który złożą się utwory instrumentalne oraz instrumentalno-wokalne, pochodzące z polskich i zagranicznych filmów, od okresu przedwojennego po współczesność.
Wśród dwudziestu utworów znajdą się m.in. takie „hity”, jak „Na pierwszy znak” z filmu „Szpieg w masce”, „Wokaliza” z filmu „Dziewiąte wrota”, „My heart will go on” z filmu „Titanic” czy temat z filmu „Lista Schindlera”.
Wykonawcą koncertu jest Zespół „Cantabile” w składzie:
Sylwia Kawecka – śpiew
Natalia Kozub – skrzypce
Mirosław Kozub — wiolonczela
Alfred Kędziora – fortepian, aranżacje
Zespół Cantabile to zespół złożony z muzyków, którzy występują na scenach w całej Polsce, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju koncertach oraz artystycznych projektach. Ideą zespołu jest profesjonalizm. Muzyka to nie tylko ich zawód, ale przede wszystkim wielka pasja, którą pragną podzielić się z publicznością.
NIE RZUCIM ZIEMI
231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
***
***
XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKIEJ
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH
25 KWIETNIA 2022 r.
Dom Kultury LSM,
ul. Wallenroda 4a, godz. 10:00
Wstęp wolny
ORGANIZATORZY
FESTIWALU: XXIX LO im cc. mjr Hieronima Dekutowskiego ps.”Zapora”
w Lublinie, III LO im. Unii Lubelskiej, Szkoła Podstawowa nr 29 w
Lublinie, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego
PROF-EUROPE LUBLIN oraz Dom Kultury LSM
serdecznie
zapraszają uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych
do wzięcia udziału w XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki
Francuskiej. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem
Prezydenta Miasta Lublin oraz Honorowym Patronatem Lubelskiego
Kuratora Oświaty.
Festiwal odbywa się w ramach obchodów Dni Frankofonii .Celem konkursu jest popularyzacja piosenki francuskiej, doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka francuskiego, umuzykalnienie, poszerzenie wiedzy o kulturze krajów francuskojęzycznych.
Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się soliści lub zespoły ze szkół podstawowych (13-15 lat) oraz ze szkół ponadpodstawowych (po 2 uczestników/zespoły z danej placówki).
Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronach szkół:
_________________________
KONCERT
uczniów klasy skrzypiec
Prof. KATARZYNY KOSTRZEWY
z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.
im Karola Lipińskiego w Lublinie
DOM KULTURY LSM ZAPRASZA
Koncert odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00
w sali widowiskowej DK LSM
Wystąpią soliści:
JULIA CYMERMAN
POLA PIASECKA
NIKODEM SEREJA
Akompaniament:
IZABELA POŁETEK-CELIŃSKA
W PROGRAMIE:
Oskar rieding, Karl Bohm, Ewa Iwan, Joachim Raff
*
WSTĘP WOLNY
The Source of Sound
KONCERT charytatywny „Gramy dla UKRAINY”.
Kasia, Maciek i Ola – od kilku dobrych lat spotykali się przy różnych projektach i wydarzeniach, aż w końcu postanowili spotykać się regularnie i razem tworzyć.
Oto oni: piękna głębia basu wiolonczeli Kasi, wspaniały wokal i rytmiczna gitara Maćka oraz subtelne, ale zwariowane skrzypce Oli.
Pewnego dnia stwierdzili, że jeden Maciek to za mało, dlatego zaprosili do współpracy drugiego Maćka – świetnego perkusistę, dla którego nie ma rytmu nie do zagrania. Cała czwórka gra wspólnie z Lubelską Orkiestrą Muzyki Rozrywkowej „FeelHarmonia”, o której możecie poczytać poniżej:)
Ten koncert grają z myślą o niesieniu pomocy potrzebującym z Ukrainy.
W tym dniu gramy i zbieramy dary:- żywność długoterminową,- żywność typu instant.
Słów kilka o orkiestrze – kim jest „Feelharmonia”?
„Otóż okazało się, że w Lublinie jest wiele osób, które chciałyby powrócić do wspólnego grania, ale niestety nie mają takiej możliwości, między innymi ze względu na brak miejsca do prób oraz brak kontaktu z innymi osobami chętnymi do kontynuowania gry. Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie orkiestry, powstałej z myślą o muzykach, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką zawodowo, jednak chcieliby rozwijać swoje pasje, wspólnie występować i dzielić się muzycznymi emocjami.
Ze względu na pandemię, orkiestra wystartowała w formie wirtualnej tworząc pierwsze wspólne nagrania „z domu” wykonane za pomocą telefonów. W tej chwili, poza nagraniami online, orkiestra ma na swoim koncie organizację i udział w wielu koncertach, tj. Koncert Wielkopostny zorganizowany w marcu 2021 we współpracy z Parafią św. Józefa, Fundacją „Lux Veritatis” oraz Fundacją Przestrzeń Talentów, Bajkowy Koncert zrealizowany 01.10.2021 w ramach stypendium „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” oraz koncert charytatywny w Chatce Żaka dla zwierząt z Leśnego Pogotowia oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Na co dzień orkiestra współpracuje z Domem Kultury LSM, który jest również siedzibą artystyczną zespołu.”
Zapraszamy Państwa na autorski recitalu muzyczno-wokalny z akompaniamentem gitary „na żywo” w wykonaniu Andrzeja Grądkiewicza.
Program recitalu zdecydowanie opiera się na jego tekstach i muzyce autorskiej i o powiada o życiu na przestrzeni sześćdziesięciu dziewięciu lat. Jest leki, przyjemny i skierowany do osób w każdym wieku.
Andrzej Grądkiewicz w latach 1978-1988 byłe członkiem
zespołu BAJM i współtwórcą sukcesu grupy z piosenką „Piechotą do lata” Opole’78 (gitara basowa).
Nagrodzony Medalem Prezydenta Miasta Lublin za zasługi na rzecz lubelskiej kultury sierpień 2018 r.
KONCERT odbędzie się w piątek 18 marca 2022 r. o godz. 18:00
SOKOŁOWSKI & MENET
Koncert utworów z płyty „Jej portret”
wtorek 8 marca godz. 18:00
Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie Domu Kultury LSM
Wykonawcy:
Śpiew:
Patrycjusz Sokołowski – jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych w Polsce, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Solista- śpiewak, występował w większości teatrów w Polsce, m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, na stałe związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych. W 2019 r. uhonorowany przez Związek Artystów Scen Polskich prestiżową statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Fortepian:
Gabriel Menet – wybitny polski pianista jazzowy, koncertował w Europie i USA. Jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce. Autor muzyki na ceremonię otwarcia Mistrzostw Europy UEFA U-21 w piłce nożnej.
Repertuar koncertu:
Utwory, które znalazły się na debiutanckim albumie zespołu „Jej portret”– polskie piosenki estradowe, a także standardy jazzowe:
„Małe kino”
z rep. Mieczysława Fogga, sł. Ludwik Starski, muz. Władysław Szpilman;
„Kochać”
z rep. Piotra Szczepanika, sł. Andrzej Tylczyński, muz. Andrzej Korzyński
„Czas nas uczy pogody”
z rep. Grażyny Łobaszewskiej, sł. Jacek Cygan, muz. Krzesimir Dębski
„Brzydcy”
z rep. Grażyny Łobaszewskiej, sł. Jan Wołek, muz. Krzysztof Ścierański
„Jej portret”
z rep. Bogusława Meca, sł. Jonasz Kofta, muz. Włodzimierz Nahorny
„Lubię wracać”
z rep. Zbigniewa Wodeckiego, sł. Wojciech Młynarski, muz. Zbigniew Wodecki
„C’est la vie”
z rep. Andrzeja Zauchy, sł. Jerzy Siemasz, muz. Wiesław Pieregorólka
„Szarp Pan bas”
z rep. Barbary Kraftówny, sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
„Zimny drań”
z rep. Mieczysława Fogga, sł. Jerzy Nel, Ludwik Starski, muz. Henryk Wars
„Mona Lisa”
z rep. Nat King Cole’a, sł. i muz. Ray Evans i Jay Livingston
***
***
Więcej o zespole można przeczytać na stronie internetowej artysty:
https://patrycjuszsokolowski.com/sokolowski-menet/
Mamy przyjemność zaproponować Państwu szczególny rodzaj miło spędzonego wieczoru. Zapraszamy na urocze spotkanie w nastroju liryczno – kabaretowym. Nieczęsto zdarza się, żeby skutecznie połączyć teksty i piosenki kabaretowe z delikatną nutką liryki. Ale tym razem efekt jest wyborny. Ten program traktuje przede wszystkim o miłości. Oglądając go, uświadomicie sobie Państwo za jednym posiedzeniem, ileż ona ma niezdiagnozowanych aspektów! Przedstawiony zostanie głównie męski punkt widzenia. A to z tej prostej przyczyny, że na scenie pojawi się ON.
Maurycy Polaski jest dyplomowanym aktorem. Większość zawodowej kariery poświęcił kabaretowi. Związany jest również z krakowskim teatrem STU. Występuje, pisze muzykę i teksty. A do tego, jak się okazuje, jest osobnikiem niezwykle wrażliwym na punkcie płci. Zwłaszcza pięknej. Ma też gitarę i nie zawaha się jej użyć…
Od pewnego czasu internetowa strona na FB „Maurycy Polaski – Jeszcze tak nie było” oferuje codzienną dawkę ironii w satyrycznej pigułce zatytułowanej „Mój przekaz dnia”. Przekazy obecne są również na You Tube. Kilkanaście z nich usłyszą Państwo w trakcie koncertu.
Na estradzie liczy się osobowość i urok artysty, które Maurycy Polaski niewątpliwie posiada. I to w dużych ilościach.
Do zobaczenia!
REZERWACJE – tel. 81 743 48 29
Krystyna Szydłowska – Od 42 lat zakochana w Lublinie solistka, śpiewaczka, aktorka Teatru Muzycznego, Teatru Kameralnego w Lublinie. Uwielbiana przez lubelską publiczność i ceniona przez krytykę za znakomite aktorstwo i sceniczny temperament.
Uhonorowana medalem Gloria Artis.
Jej pasją jest teatr, śpiew, taniec. Jakby tego było malo na emeryturze odkryła co zrobić, by nie siąść na laurach i kanapie. Śpiewa z siostrami – Ela, Jola, Krysia czyli Siostry Szydłowskie.
W 2015 roku odkryła nową pasję – zaczęła malować obrazy. Jak sama mówi: Natura maluje tak cudnie, więc: maluję lasy, kwiaty, domy pośród drzew… Farby akrylowe – w tym czuję się najlepiej.
Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa połączone z koncertem odbędą się w Galerii Sztuki i sali widowiskowej Domu Kultury LSM – w poniedziałek 7 lutego od godz. 17:00.
Serdecznie ZAPRASZAMY
✓ Część III – odbyła się w niedzielę 23 stycznia 2022 r.
___
✓ Część II – odbyła się w sobotę 22 stycznia 2022 r.
✓ Część I – odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 r.
—> SZCZEGÓŁY <---
____________________
piątek 22 października 2021 o godz. 18.00
Romantyczny koncert
Druga ballada o Kazimierzu Dolnym
Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki o miłości
Sławomir Zygmunt (śpiew, gitara, harmonijka ustna) zaprezentuje dwadzieścia pięknych piosenek o miłości w różnych jej aspektach.
Na gitarze basowej zagra Tymon Trąbczyński.
Czytaj dalejW sobotę 16 października w Domu Kultury LSM odbędzie się 11. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Tegoroczni wykonawcy związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa.
Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.
Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.
Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych… W programie materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.
Przed koncertami zapraszamy na część edukacyjną Lublin Blues Session, czyli wystawę fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.
czwartek 23 września godz. 18:00
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLITECHNIKI LUBELSKIEJ, jako współpartner wystąpi z oprawą taneczną projektu ministerialnego Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE „WAKACJE Z PANEM PICHONEM”. Cykl opowiada o pewnym okresie życia FRYDERYKA CHOPINA.
Główna pomysłodawczyni, MARIOLA ZAGOJSKA prezentuje jeden z cyklu trzech odcinków projektu, pt. „Hulanki i swawole w Gospodzie pod Dzikim Człowiekiem”.
W programie można usłyszeć pieśni polskich kompozytorów oraz obejrzeć polskie tańce narodowe i ludowe.
SZCZEGÓŁY:
_______________________
Przegląd zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu
Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Lublin
Szanowni państwo,
Stowarzyszenie Nasz Piast
Fundacja Ochrony i Rozwoju Kultury Ludowej
oraz Dom Kultury LSM
organizują
XI Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych
w roku 2021
Przegląd odbędzie się w formie konkursu prezentacji filmowych które do organizatorów nadeślą wykonawcy, zespoły bądź placówki kultury. Na podstawie zarejestrowanych na filmie występów jury, jak dotychczas, pod kierownictwem prof. dr hab. Jana Adamowskiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oceni najbardziej oryginalne i najlepsze prezentacje.
ZAPRASZAMY do zapoznania się z prezentacjami zaproponowanymi przez UCZESTNIKÓW PRZEGLĄDU
Protokół jury
XI Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów i Grup Kolędniczych
Lublin 1 marca 2021 roku
Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne tegoroczny, już XI Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych, został zorganizowany na innych niż poprzednio warunkach. Nie było przesłuchań bezpośrednich, odbywanych ostatnio na scenie Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a uczestnicy swoje utrwalone prezentacje przesyłali drogą internetową. Organizatorzy do oceny otrzymali ogółem 29 prezentacji. W tym było to 7 różnorodnych widowisk (o charakterze obrzędowym oraz osnutych na wątkach Bożego Narodzenia scenek teatralnych) oraz 22 prezentacje pieśni kolędniczych w wykonaniu zespołów i grup śpiewaczych. Wykonawcy wywodzili się zarówno ze środowisk wiejskich jak i miejskich i reprezentowali dwa województwa – lubelskie i podkarpackie.
Jury obradowało w następującym składzie:
Prof. dr hab. Jan Adamowski – Instytut Nauk o Kulturze UMCS jako przewodniczący;
Dr hab. Mariola Tymochowicz – Instytut Nauk o Kulturze UMCS;
Mgr Andrzej Sar – wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
Prezentacje oceniano w dwu kategoriach: widowiska i programy zespołów śpiewaczych.
Jury ogólnie stwierdza bardzo wyskoki poziom nadesłanych na konkurs materiałów. Zgodnie z regulaminem poszczególne programy oceniano z uwzględnieniem następujących kryteriów:
– dobór repertuaru: w tym zakresie zwracano na różnorodność gatunkową prezentacji, ich kulturową istotność oraz oryginalność i zgodność z ludową czyli oralną tradycją; chodzi tu też i o to aby wszystkie prezentacje nawiązywały do autentycznych zwyczajów kolędowania, a więc obrzędowego składania świątecznych życzeń;
– staranność przygotowania i wykonania wystąpień, także z uwzględnieniem ludowej stylistyki i poetyki;
– włożony wkład pracy w ogólne przygotowanie nagrania.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
W zakresie widowisk:
Nagrodę I stopnia otrzymał Zespół z Łazor na widowisko kolędnicze: „Herody z dziadem” – 400zł.
II Nagroda została przyznana Zespołowi z Budek za widowisko „Herody” – 300 zł;
III nagrodę jury przyznało lubelskiej grupie za widowisko „Ludowa szopka z lalkami” – 200 zł.
Prezentacje zespołów śpiewaczych zostały ocenione następująco:
Dwie równorzędne pierwsze nagrody – 300 zł każda, przypadły zespołom: z Kawęczyna (grupa żeńska) i Zespołowi „Jarzębina” z Kocudzy.
Trzy równorzędne drugie nagrody – po 250 zł każda, przyznano: Zespołom z Modliborzyc, Czernica i Kawęczyna (grupa męska).
Równorzędne trzecie nagrody po 150 zł każda, otrzymały zespoły: z Aleksandrowa, Moszczanianki, Marianki z Kocudzy, Zespół z Zawitały i Borowiacy z Branwi (grupa męska).
Uznając wspomniany wcześniej wysoki merytoryczny poziom przygotowanych przez zespoły śpiewacze programów jury dodatkowo przyznało wyróżnienia honorowe, ze wskazaniem na następujące zespoły: Kocudzanki z Kocudzy, Pelagia z Ryk, Rososzanki z Rososzy,Branwiacy z Branwi, Roztoczanki oraz zespół z KGW z Zalesia.
Zwracamy ponadto uwagę i na to, że lubelski Przegląd bezpośrednio realizuje cele związane z ochroną narodowego dziedzictwa kulturowego w całej jego integralności i historycznym, religijnym czy społeczno-kulturowym zróżnicowaniu, co rzadko jest brane pod uwagę w innych, bliskich tematycznie przeglądach. Dlatego też jury wskazuje na niezbędną potrzebę jego dalszej kontynuacji.
Za jury przewodniczący: Prof. dr hab. Jan Adamowski
*
Szanowni państwo
Uprzejmie proszę o przesłanie mailem na adres cz.warda@interia.pl następujących informacji:
1. imię i nazwisko kierownika zespołu
2. adres korespondencyjny ( kod pocztowy z nazwą miejscowości)
Dane te są potrzebne do wysłania książki „Kultura Ludowa Lubelszczyzny” oraz dyplomów za uczestnictwo i zajęte miejsce. Nadto należy przesyłać numer konta bankowego na które będą wypłacane przyznane nagrody.
Z poważaniem Czesław Warda – Prezes Stowarzyszenia
Koncert odbędzie się we wtorek 21 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00
Bilet 20 zł
Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż
bilety zakupione bądź zarezerwowane
na koncerty organizowane przez naszą placówkę
honorowane będą po wznowieniu działalności
zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM
Koncert niezapomnianych utworów
Oczy czornyje – Romanse i ballady rosyjskie
Wystąpią:
Natalia Skipor – sopran, Kamil Król – tenor,
Natalia Kozub – skrzypce, Mirosław Kozub – wiolonczela,
Alfred Kędziora – fortepian
W programie m.in. utwory:
Romans/ Nadieżda/ Dorogoj dlinnoju/ Człowieczy los/ Podmoskownyje wieczera/ Walc z II suity jazzowej/ Modlitwa/ Tolko raz/ Czornyje browi, karyje oczy/ Fantazja na temat pieśni ludowej Werchowyna/ Na wzgórzach Mandżurii/ Na zarie ty jejo nie budzi/ Romans rosyjsko – cygański/ Zwei guitarren/ Oczy czornyje/ Gori, gori moja zwiezda/ Kalinka/ Katiusza
Prowadzenie – Ewa Hadrian
Koncert we wtorek 24 marca 2020 r. o godz. 18.00
Bilet – 20 zł
Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż
bilety zakupione bądź zarezerwowane
na koncerty organizowane przez naszą placówkę
honorowane będą po wznowieniu działalności
zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM
Nastrojowy KONCERT
Koncert
w poniedziałek 17 marca 2020 r. o godz. 18.00
!!! BILETÓW BRAK !!!
Dom Kultury LSM uprzejmie informuje, iż
bilety zakupione bądź zarezerwowane
na koncerty organizowane przez naszą placówkę
honorowane będą po wznowieniu działalności
zawieszonej w związku z KORONAWIRUSEM
KONCERT
najpiękniejszych utworów operetkowych i musicalowych
CUDOWNY ŚWIAT OPERETKI
wystąpią:
Gość specjalny – Kamila Lendzion – sopran
Mariola Zagojska – sopran, Anna Barska – sopran
Dorota Szostak-Gąska – sopran, Jakub Gąska – tenor
Patrycjusz Sokołowski – baryton
Para taneczna: Marzena Karwatowska i Rafał Wosiak
oraz zespół instrumentalny
Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian,
Magdalena Maciąg – skrzypce, Krzysztof Pachla – klarnet
w programie:
arie i duety z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła wdówka, Zemsta nietoperza, Baron cygański, Hrabina Mariza, Skrzypek na dachu, Błękitna maska, Giuditta, piosenki z lat XX i popisy taneczne
reżyseria: Mariola Zagojska, prowadzenie – Ewa Hadrian
-
- 13 marca – Wernisaż – Krystyna Głowniak RYSUNEK
- 13 marca – Wernisaż – Krystyna Głowniak RYSUNEK
***
***
Koncert, spotkanie i wernisaż
w piątek 13 marca 2020 r. o godz. 18.00
Wstęp wolny
Koncert i wernisaż
Krystyna Głowniak
RYSUNEK
Koncert klezmerskiego zespołu
Szalom Chełm
Zespół wystąpi w składzie:
Mariusz Matera – śpiew, Dariusz Tokarzewski – piano,
Krzysztof Kostrubiec – gitara, skrzypce, Mariusz Narolski – klarnet
Prowadzenie: Ewa Hadrian
Czytaj dalejKoncert
w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz. 11.00
Wstęp wolny
Reprezentacyjny studencki założony w 1953 roku
Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego
zaprasza na doroczny koncert
tańców regionalnych i narodowych oraz ludowych przyśpiewek
pod tytułem
Koncert
w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz. 18.00
Bilet 20 zł
!!! BILETÓW BRAK !!!
Wyjątkowy KONCERT z okazji
DNIA KOBIET
Czytaj dalejKoncert
w czwartek 5 marca 2020 r. o godz. 18.00
Bilet 20 zł
Koncert zespołu
LUBELSKA BASZTA
Lublin w piosence
Adam Ardasiński – akordeon, chórki
Jacek Szpunar – skrzypce, chórki
Andrzej Namiota – gitara basowa, śpiew
Paweł Niewiarowski – gitara, śpiew
W programie:
To czas na świt, Mój Lublin, Wesoły deptak, Przez Krakowskie, Ech Lublinianki, To moje miasto, Bo Kazimierza się nie zapomina, Wesoły walczyk, Tango z przedmieścia, Lubelska samba, Lublin – ważna sprawa, Recepta na szczęście, Walc wileński, Bluzeczka zamszowa, Zawsze będzie czegoś Ci brak
Koncert odbędzie się
w poniedziałek 2 marca 2020 r. o godz. 18:00
Wstęp wolny