we wtorek 28 kwietnia 2015 r.
o godz. 17.00
Instytut Architektury Krajobrazu
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
zapraszają na wykład na temat
Florystyka
Przedłużenie trwałości kwiatów
w ramach cyklu
Spotkania z architektami krajobrazu KUL
Prowadzenie mgr inż. Paweł Adamiec
Florystyka – Przedłużenie trwałości kwiatów
Celem spotkania jest zapoznanie uczestników ze sposobami przedłużania trwałości roślin ciętych oraz możliwościami ich przechowywania. Przedstawione zostaną profesjonalne i domowe sposoby radzenia sobie z żywotnością roślin oraz ich wymaganiami. Zajęcia odbywać się będą w formie dyskusji, wykładu z połączonego prezentacją multimedialną.
mgr inż. Paweł Adamiec – architekt krajobrazu, absolwent KUL. Od 2007 zatrudniony w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu przestrzeni osiedlowych oraz zieleni terenów miejskich. Prowadzi badania dotyczące znaczenia i doboru roślinności w obszarach zabudowy wielorodzinnej. Współautor opracowań projektów zagospodarowania terenów osiedli Piastowskie, Mickiewicza, Krasińskiego i Sienkiewicza wykonywanych przez IAK. Zajmuje się również, florystyką, fotografiką kreatywną i charakteryzacjami oraz fotografiką przyrody. Jest autorem pierwszej, polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz laureatem wielu nagród w tym Żurawi 2011. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc sięga po nietypowe materiały i techniki – często wykorzystując do pracy rośliny. Inspiracje odnajduje w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody, stawiając na innowacyjność przedstawionych historii oraz na możliwość dowolnej ich interpretacji.
www.paweladamiec.pl
www.facebook.com/Totoro.Adamiec
www.youtube.com/user/paweladamiec
Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II istnieje od 2003 roku. Założycielem i wieloletnim dyrektorem Instytutu był ś.p. Prof. Janusz Janecki. Obecnie w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL pracuje kilku wybitnych naukowców kierujących pięcioma katedrami: Katedra Ekologii Krajobrazu, Katedra Kultury Przestrzeni, Katedra Ochrony Środowiska Przyrodniczego i Krajobrazu, Katedra Projektowania Krajobrazu oraz Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury_Krajobrazu.
Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II prowadzi zajęcia na dwóch kierunkach studiów: architektura krajobrazu i gospodarka przestrzenna. Kierunek ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU został utworzony w 1999 roku z inicjatywy ś. p. prof. dr hab. inż. Janusza Janeckiego. Bodźcem do jego powstania było postanowienie Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego o wprowadzeniu na uniwersytetach tego interdyscyplinarnego kierunku. Początkowo nosił on nazwę „kształtowanie krajobrazu” i funkcjonował, jako specjalizacja na Ochronie środowiska, a w 2001 roku ostatecznie otrzymał nazwę „architektura krajobrazu”. natomiast kierunek GOSPODARKA PRZESTRZENNA został utworzony w 2011 roku, jako pierwszy w Lublinie kierunek o tej specjalności.
Kierunki prowadzona na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II otrzymały pozytywną akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Kierunek Architektura Krajobrazu oceniany był według nowych wytycznych, jako pierwszy spośród wszystkich kierunków w Polsce. Co potwierdził poziom kształcenia studentów zgodny z obowiązującymi w Europie standardami. Od 2015 roku, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, jako pierwszy w Lublinie, rozpoczął nabór na drugi stopień (magisterski) Gospodarki Przestrzennej.
Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje liczne konferencje krajowe i zagraniczne. Najważniejszą z nich było VI Krajowe Forum Architektury Krajobrazu, które odbyło się w Lublinie z udziałem ok. 200 uczestników z kraju i zagranicy. Owocem tych spotkań naukowych jest licząca już pięć tomów seria monografii pt. „Krajobraz i ogród wiejski”.
Katedry tworzące Instytut Architektury Krajobrazu współpracują z wyższymi uczelniami i instytucjami naukowymi w kraju i za granicą, urzędami gmin i miast, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz instytucjami kościelnym.
Pracownicy Instytutu współtworzą ogólnopolską organizację zrzeszającą architektów krajobrazu – Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu oraz jako eksperci biorą udział w inicjatywach społecznych na rzecz przestrzeni i krajobrazu np. Forum Green Connection, Rada Kultury Przestrzeni, Targi Eden i Gardenia. Ponadto przynależą do różnych towarzystw i sekcji naukowych.
Aktualności: www.kul.pl/iak
Kontakt: iak@kul.pl
http://www.facebook.com/InstytutAK