Koncert
w piątek 27 stycznia 2017 r. o godz. 17.00
Wstęp wolny
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza
Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej w Lublinie
serdecznie zaprasza na
koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
W części artystycznej wystąpią:
soliści ze szkoły Yamaha,
duet wokalny Alina i Ryszard,
Zespół Pasjonata,
Teatr Bajarka
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP w Lublinie działa od 2007 r. Członkami Klubu są seniorzy, osoby młode, pedagodzy i psycholodzy, studenci lubelskich uczelni, słuchacze LUTW. Opiekunami grup studenckich są: profesor Małgorzata Szepietowska z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz mgr Ewa Żminda z UMCS.
GŁÓWNYM CELEM Klubu jest: ŚWIADOMA, DOBROWOLNA I NIEODPŁATNA „POMOC płynąca z głębi serca” na rzecz innych, z którymi nie wiążą się więzi rodzinne.
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP podejmuje różne działania na terenie miasta Lublina, pomagając osobom starszym i dzieciom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność Klubu skierowana jest do społeczności lokalnej, osób chorych i samotnych oraz dzieci specjalnej troski. Naszym wyzwaniem jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej. Głównym zadaniem Klubu jest integracja wolontariuszy, młodych i seniorów, promowanie wolontariatu oraz działalność edukacyjna. W pomoc, jaką niesiemy innym, angażujemy wielopokoleniową grupę wolontariuszy: osoby 55+, studentów, młodzież i uczniów.
Członkowie Klubu organizują: akcje pomocy ludziom starszym, biednym, samotnym i chorym. W okresie przedświątecznym akcję DAR CZASU I SERCA dla osób, które nie mają kontaktu z światem zewnętrznym, akcję MIKOŁAJ PRZY ŁÓŻKU CHOREGO dla ciężko chorych pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Lublinie, akcję Mikołajkową dla dzieci z rodzin kryzysowych. Wolontariusze współpracują ze Świetlicami Wsparcia – prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi, pracują na rzecz społeczności lokalnej, organizują imprezy, festyny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Dnia Seniora, obchodów Dnia Dziecka i Matki, prowadzą też warsztaty plastyczne aktywizujące seniorów w Klubach Seniora. Organizują warsztaty aktywizujące osoby pozostające bez pracy, niezaradne życiowo. Współpracują z organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą.
Klub cieszy się dużym uznaniem, brał udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, np. „JAKĄ CHCEMY MIEĆ STAROŚĆ” . Działalność Klubu prezentowana była w Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zdobył on wiele wyróżnień i nagród. Na uwagę zasługuje I miejsce w kraju za coroczne akcje DAR CZASU I SERCA’’.
19 grudnia 2012 r. w Sali Kongresowej w Warszawie koordynatorka Klubu prezentowała Klub i odbierała nagrodę za działalność wielopokoleniową na rzecz drugiego człowieka, a w 2009 i 2012 r. wyróżnienia w Konkursie Barwy Wolontariatu, także wiele wyróżnień i dyplomów za pracę na rzecz osób starszych, dzieci specjalnej troski i rodzin kryzysowych.
Elżbieta Iwanicka
Słuchaczka LUTW, koordynator Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza, koordynator Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów TWWP członek Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej
Od 50 lat YAMAHA rozwija kursy nauczania muzyki dla osób w każdym wieku. Oferujemy zajęcia dla różnych grup wiekowych: nimowlaków, dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkołę Muzyczną YAMAHA w Lublinie założył Piotr Mach – pierwszy trębacz Filharmonii Narodowej, a także muzyk który nagrał ścieżki dźwiękowe m.in. do filmów Pianista i Różyczka. W swojej długiej karierze współpracował z artystami takimi jak Kayah, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar czy zespołem Yes.
tel. 571 339 649, 508 166 711 www.yamahalublin.pl
Zespół wokalny PASJONATA powstał w czerwcu 2012 r. z inicjatywy członków zespołu pod kierunkiem Aliny Famares, prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury RUTA Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
ALINA i RYSZARD to bardzo dobrze zapowiadający się duet wokalny.
TEATR BAJARKA pod kierownictwem Lucyny Szabłowskiej, koordynatora Klubu Super Babci i Dziadka TWWP w Lublinie.
Klub Super Babci i Dziadka funkcjonuje od 2010 r. Spotkania mają miejsce w WOK przy ul. Dolnej Panny Marii 3. Zajęcia odbywają się w grupach zainteresowań: grupa teatralna 20 osób, grupa opowiadaczy liczy 10 osób i grupa zabaw 6 osób. Poszczególne grupy seniorów przygotowane są do zabaw z dziećmi. Seniorzy grupy teatralnej organizują kukiełki, dla dzieci z różnych przedszkoli. Klub zorganizował dotychczas około 100 zajęć z dziećmi. W czasie ferii zimowych organizowane są zajęcia w świetlicy środowiskowej. W klubie tym seniorzy rozwijają swoje pasje, umiejętności teatralne i plastyczne. Organizują wielopokoleniowe spotkania integracyjne.