Koncert
w poniedziałek 2 października 2017 r. o godz. 18.00
Bilet 10 zł
KONCERT znakomitych utworów
Od Schuberta do Beatlesów
Kwartet Concerto tworzą muzycy związani zawodowo
z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej.
Skład zespołu:
Natalia Kozub – skrzypce
Andrzej Mazur – klarnet
Mirosław Kozub – wiolonczela
Marta Szermińska – fortepian
Prowadzenie: Ewa Hadrian
NATALIA KOZUB (skrzypce)
Solistka Filharmonii Lubelskiej. Studia muzyczne ukończyła w klasie prof. L. Oniszczenko we Lwowskim Konserwatorium im. M. Łysenko, a w 2005 roku Studia Podyplomowe na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie kameralistyki w klasie prof. M. Nosowskiej. Od 1991 roku pracuje w orkiestrze Filharmonii Lubelskiej jako solistka, równocześnie prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K . Lipińskiego w Lublinie. Uczniowie jej odnoszą liczne sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Natalia Kozub jest zapraszana jako wykładowca kursów mistrzowskich: IX Summer Seaside Music Courses Łeba Polska.
Jest założycielką następujących zespołów kameralnych: Kwartet Fletowy, Trio Con Tenerezza, Kwartet „Concerto”.
Bardzo aktywnie udziela się jako solistka oraz kameralistka, uczestnicząc w prestiżowych imprezach i cyklach koncertów: Koncerty Prezydenckie, Koncerty Zamkowe, festiwal Nałęczowskie Divertimento. Obok muzyki klasycznej z powodzeniem i wielką pasją realizuje się na gruncie muzyki rozrywkowej oraz scenicznej.
ANDRZEJ MAZUR (klarnet)
Absolwent (z wyróżnieniem) warszawskiej PWSM w klasie prot L. Kurkiewicza. Uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie im. Karola Kurpińskiego (1975). Na konkursie w Anconie (1978) zdobył wyróżnienie. Należy do czołówki klarnecistów polskich młodego pokolenia. Od 1975 r. Andrzej Mazur jest solistą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, także założycielem Lubelskiego Tria Stroikowego, Lubelskiej Filharmonii Kameralnej oraz zespołów Old Jazz Players i Traditional Jazz Revival. Przez wiele lat był członkiem Kapeli Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Dokonał licznych nagrań radiowych. Repertuar jego obejmuje koncerty i utwory kameralne W. A. Mozarta, C. M. von Webera, J. Brahmsa, C. Debussy’ego, F. Poulenca, K. Kurpińskiego, M. Spisaka, A. Szałowskiego i W. Lutosławskiego.
MARTA SZERMIŃSKA (fortepian)
Stale współprauje z Lubelskim Triem Stroikowym, Absolwentka PWSM we Wrocławiu (uczennica prof, M. Neuger-Sacewicz, b. asystentki T. Leszetyckiego). Uczestniczyła w Seminarium Muzycznym w Weimarze (1966), w Festiwalu Muzyki Polskiej i Radzieckiej w Baranowie (1969), w Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku (1970) oraz w Kursie Mistrzowskim w Dusznikach (1978). Brała udział w Konkursie im. Ferruccio Busoniego w Bolzano (1969). Ma w swoim dorobku koncerty i recitale na terenie całej Polski oraz nagrania radiowe. W jej repertuarze czołowe miejsce zajmują kompozycje J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. v. Beetovena, F. Chopina, R. Schumanna, J. Brahmsa, M. Ravela, S. Prokofiewa, A. Malawskiego i A. Tansmana.
MIROSŁAW KOZUB (wiolonczela)
Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, następnie kontynuował naukę gry na wiolonczeli w Państwowym Liceum Muzycznym im. K. Lipińskiego pod kierunkiem prof. R. Łosakiewicza.
Od roku 1984 był studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. W. Hermana. Studia ukończył w roku 1989 otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Dwukrotnie, w latach 1987 i 1988, brał udział w Kursach Mistrzowskich w Weimarze w klasach prof. T. Kuhne oraz prof. R. Rautio. Jest absolwentem Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego przy Akademii Muzycznej w Krakowie (1996 r.).
W roku 2005 ukończył Studia Podyplomowe na Akademii Muzycznej w Warszawie w zakresie kameralistyki w klasie prof. M. Nosowskiej. Od roku 1989 pracuje w orkiestrze Filharmonii Lubelskiej pełniąc funkcję solisty grupy wiolonczel. Jednocześnie prowadzi klasę wiolonczeli (od 1989 r.) w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie.
Od roku 1989 był członkiem wielu różnych zespołów kameralnych: Wieniawski Trio, Kwartet Fletowy, Trio Con Tenerezza, Lubelska Orkiestra Kameralna, z którymi występował w Hiszpanii, Szwajcarii, Bułgarii, Francji i na Ukrainie. Z tymi zespołami uczestniczył w wielu prestiżowych imprezach i cyklach koncertów: Koncerty Prezydenckie, Koncerty Zamkowe, festiwal Nałęczowskie Divertimento.
Otrzymał szereg wyróżnień za działalność pedagogiczną: medal Komisji Edukacji Narodowej, indywidualną nagrodę C.E.A. II st., nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz srebrny medal „Za długoletnią służbę”.
Bilet 10 zł