Koncert i spotkanie odbędą się
w czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00
Wstęp wolny
Spotkanie autorskie i promocja książki
Anna Łyczewska
Krzysztof anin Kuzko
Lublin zza mgły
W czasie spotkania swoje kompozycje wykona Anna Bielecka,
a na skrzypcach towarzyszyć jej będzie córka Aleksandra Bielecka.
Anna Łyczewska
Jest nauczycielem i animatorką kultury, czasem bywa poetką. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych redagowała Biuletyn Informacyjny UMCS, pracowała w studenckim dodatku do „Kuriera Lubelskiego” pt. Konfrontacje, współpracowała z „Kameną” i prasą ogólnopolską, promując lubelską kulturę studencką. Od 1976 r. należała do Klubu Młodych przy Lubelskim Oddziale Związku Literatów Polskich. W 1985 r. została przyjęta do ZLP jako kandydat. Należy również do Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów i jako członek współdziałający do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko „Ponury – Nurt”. Od 2007 r. jest członkiem ZLP. W latach 1012 – 2015 przewodniczyła Komisji Rewizyjnej przy LO ZLP, a od 2015 r. jest sekretarzem Oddziału. W latach 1983 – 2017 pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, gdzie prowadziła Teatr Bez Maski, a obecnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Debiutowała w „Kamenie” w 1975 r. wierszem Transakcja. Jest autorką pięciu książek poetyckich: Anna Borkowska: Poczekam na siebie, Warszawa 1979; Anna Łyczewska: Nie muszę kłamać, że mnie nie ma, Lublin 1985; Wyznania przedsenne, Lublin 1997; Poza czasem, Lublin 2015, Lublin zza mgły, Lublin 2017 (wydanej w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin). Swoje wiersze drukowała w prasie ogólnopolskiej i regionalnej oraz w kilkunastu wydawnictwach zbiorowych.
Anna Łyczewska została uhonorowana m.in. Listem Honorowym Ministra Kultury (1997), Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” (1997), Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin (2005), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2009), Medalem Prezydenta Miasta Lublin (2012), Pamiątkowym Medalem Województwa Lubelskiego (2015) oraz Dyplomem Prezydenta Miasta Lublin (2017).
Krzysztof anin Kuzko
Artysta fotograf Fotoklubu RP, członek honorowy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga, członek Grupy Twórczej Motycz i Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA. Autor tomiku poezji Próbnik (Lublin 2003). Za działalność artystyczną i animacyjną w ruchu fotograficznym wyróżniony: Srebrnym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej, Nagrodą Angelus Lubelski, Medalem Prezydenta Lublina, Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego, Nagrodą Miasta Lublina, tytułem honorowym Bene Meritus Terrae Lublinensi.
Anna Bielecka
Kompozytorka, flecistka, pianistka, wokalistka. Współtwórczyni i liderka zespołu Lia Fáil, znanego lubelskiej publiczności z energetycznych koncertów muzyki celtyckiej (m.in. na FALKONIE 2017). Zespół otrzymał w 2009 r. wyróżnienia na Jesieni z Poezją i Bakcynaliach, zdobył I miejsce na EKO Festiwalu na Roztoczu i Grand Prix w III edycji Dragon Folk Fest w Poznaniu w 2010 r. Lia Fáil koncertował w całej Polsce i brał udział w festiwalach w Skandynawii. Album zespołu pt. „Banshee” w 2012 r. został wyróżniony przez amerykańską rozgłośnię „Celtic Radio”. Anna Bielecka jest też pomysłodawczynią projektu „Lata 20, lata 30”, w którym akompaniuje Anice Chlebik oraz Mariuszowi Kwiatkowskiemu, wykonującym piosenki z początków XX wieku. Mimo tak wielu zajęć związanych z muzyką (oprócz powyższych prowadzi jeszcze Ognisko Muzyczne Moc Art i muzyczne przedszkole), jest też przykładną matką aż pięciorga uroczych i utalentowanych dzieci. Wraz ze swoim mężem i managerem, Konradem Bieleckim, nie ustają w muzycznych poszukiwaniach, wciąż poszerzając repertuar i realizując coraz to nowe projekty. W czasie spotkania Anna Bielecka wykona swoje kompozycje, a na skrzypcach towarzyszyć jej będzie córka Aleksandra Bielecka.