Koncert
w czwartek 8 listopada 2018 r. o godz. 18.00
Bilet – 10 zł
Wielki koncert w wykonaniu chóru CONTINUUM
Varia na głosy
Wykonawcy:
Mikołaj Giszczak – obój, Krzysztof Pachla – klarnet, Magdalena Maciąg – skrzypce, Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian,
Chór Continuum – Tadeusz Tuszowski – dyrygent
Prowadzenie koncertu – Danuta Butryńska-Wnuczek
W programie:
Chór wykona 3 madrygały (renesans), 2 atrakcyjne dla publiczności utwory J. S. Bacha (jeden we współczesnej aranżacji), dowcipny utwór Mozarta pt. „Alfabet”, 2 utwory muzyki cerkiewnej, hit muzyki filmowej: „Moon River” (z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”) oraz wspólnie z instrumentalistami negro spiritual: „Gonna Study War No Morę
Instrumentaliści wykonają „Obój Gabriela” z filmu „Misja”, następnie 2 lub 3 utwory z okresu baroku i kłasycyzmu, „Medytacje” Brahmsa, „Czardasz” Montiego i swingujące Zio – Bach (opracowanie utworu)
Chór Lubelskiej Izby Lekarskiej
CONTINUUM
Jesienią 2009 roku grupa lubelskich lekarzy postanowiła założyć zespół wokalny, który byłby kontynuacją ich śpiewania w chórze akademickim za czasów studenckich. Miłe wspomnienia z tamtego okresu i trwałość zawartych przyjaźni zaowocowały powstaniem zespołu, który wraz z dyrygentką dawnego chóru akademickiego, Ewą Czyżewską, wznowił wspólne muzykowanie. Aktualnie chór pod nazwą „Continuum”, afiliowany przy Lubelskiej Izbie Lekarskiej, tworzą głównie lekarze pasjonujący się muzyką, ale także ich przyjaciele reprezentujący inne zawody. Pasja muzyczna i przyjaźń to wartości, które łączą członków naszego chóru. Swoimi występami uświetniamy uroczystości Lubelskiej Izby Lekarskiej. Występujemy również w kaplicach przyszpitalnych, lubelskich kościołach, w uzdrowisku w Nałęczowie. Koncertowanie i udział w festiwalach rozbudzają ambicje artystyczne zespołu i stymulują jego stały rozwój. Repertuar chóru jest różnorodny i obejmuje zarówno pieśni dawne, jak i kompozycje współczesne, utwory muzyki sakralnej i pieśni ludowe, opracowania muzyki rozrywkowej i filmowej, dzieła kompozytorów polskich i zagranicznych. Chór ma w swoim dorobku dwie płyty: z muzyką sakralną oraz z kolędami.
Od początku istnienia chóru jego dyrygentką była prof. Ewa Czyżewska, nauczyciel akademicki kształcący przyszłych dyrygentów chórów, a jako konsultant pomagał jej mąż, Henryk Czyżewski, kompozytor (jego utwory były wykonywane na MFMW „Warszawska Jesień”) i dyrygent (m.in. założył i prowadził Chór Uniwersytetu Gdańskiego).
Obecnie chór prowadzi Tadeusz Tuszowski. W tym okresie zespół wystąpił z powodzeniem na III Festiwalu Chórów Lekarskich w Gnieźnie, dał szereg koncertów kolędowych w Lublinie, uświetnił Międzynarodowy Kongres Reumatologów w Lublinie, a sezon 2017/18, dzięki wsparciu SPAM i jego prezes Agnieszki Schulz-Brzyskiej, zakończył koncertem „Varia na głosy” na Zamku Lubelskim z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków-instrumentalistów.