Wystawa będzie prezentowana
w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM
O wernisażu i terminie wystawy powiadomimy wkrótce
„Galeria Objazdowa”
Związku Polskich Artystów Plastyków
Teresa Stasiak
POMIĘDZY
Od kilku lat obserwuję poszukiwanie własnej drogi twórczej Teresy Stasiak. Od pewnego czasu jest to pełne zanurzenie w abstrakcji. Z całą pewnością cykl POMIĘDZY stanowi zwieńczenie tych poszukiwań. Wspólną cechą prezentowanych w cyklu obrazów, poza faktem, że są one efektem własnej drogi artystki w przestrzeni malarstwa abstrakcyjnego, jest również i to, że zawarta jest w nich refleksja natury poznawczej: dalece subiektywna interpretacja realnych obiektów świata i nowych bytów nierealnych. Tytuł POMIĘDZY również wydaje mi się bardzo trafny, ponieważ właśnie pomiędzy przestrzenią, światłem, planami obrazu, a nawet pomiędzy znajdującymi się w galerii dziełami emanuje siła, witalność, energia, która ma moc uwodzenia odbiorcy i zawładnięcia nim. Z pewnością artystka w swoim cyklu ociera się o magię i wprowadza odbiorcę w świat nieograniczonych możliwości interpretacji.
Dr Ewa Anna Niestorowicz
Teresa Stasiak
Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta” w Krasnymstawie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Tworzy w technice akrylu. Uczestniczy w plenerach krajowych i międzynarodowych. Bierze udział w konkursach malarskich i przeglądach sztuki. Najważniejsze osiągnięcie – Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Zadra” organizowanym przez galerię Zadra w Warszawie w 2010 r., tytuł „Talent Artystyczny” w Konkursie „KULTURA 2011” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, III miejsce w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli. Swoje prace prezentowała na 19 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych.
POMIĘDZY to tytuł cyklu obrazów stanowiących obecną wystawę, stworzonych w latach 2016-2018. Tematem przewodnim przedstawianych prac są interaktywne relacje wielorakich przestrzeni we wszechświecie. Ich symbole – płaszczyzny, rywalizując o dominację, tworzą osnowę prac i najważniejsze jest to, co dzieje się pomiędzy nimi, co tworzy klimat i nadaje smak .