W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

Zakon Rycerzy Kolumba
lubelska Rada im. Świętego Brata Alberta

W dniu wspomnienia Świętego Patrona Rady zaprasza nauroczystą Mszę świętą i koncert

Przychodzisz Panie
mimo drzwi zamkniętych

poniedziałek 17 czerwca 2013  godz. 18.00
Parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego – Lublin ul. Skierki 12

Wykonawcy: Chór i orkiestra Jubilaeum

Partie solowe: Iwona Gostkowska – sopran, Krzysztof Gąsior – bas

Dyrygent: Tomasz Orkiszewski

Wstęp wolny

ulotka.pdf

Taca zbierana podczas Mszy świętej jak i całkowity dochód z koncertu przeznaczony na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do którego należała Św. Siostra Faustyna.
Zgromadzenie  ma w planach budowę obiektu przeznaczonego dla pielgrzymów i apostołów Bożego Miłosierdzia, na multimedialne muzeum św. Siostry Faustyny, zaplecze dla prac naukowych: bibliotekę, archiwum, dokumentację kultu Miłosierdzia Bożego oraz dla Wydawnictwa „Misericordia”.

____________________________________________
CHÓR „JUBILAEUM” powstał w listopadzie 1999 r. przy parafii Wieczerzy Pańskiej Księży Pallotynów w Lublinie. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu od początku jego istnienia jest Tomasz Orkiszewski – absolwent Instytutu muzykologii KUL – wydawca, organista, dyrygent.
W latach 1994-1999 studiował muzykologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1999 r. pracuje jako organista i dyrygent w lubelskich parafiach pw. bł. Maksymiliana M. Kolbego i Wieczerzy Pańskiej.
Współzałożyciel i prezes Wydawnictwa Muzycznego Polihymnia sp. z o.o., specjalizującego się w promowaniu książek i wydawnictw związanych z muzyką kościelną i literaturą religijną (kwartalnik ,,Muzyka w liturgii”, ,,Muzyka liturgiczna po Soborze Watykańskim II w świetle dokumentów Kościoła” ks. Ireneusza Pawlaka, szereg śpiewników, nut chóralnych, organowych i innych). Autor aranżacji chóralnych.
W skład pięćdziesięcioosobowego zespołu chóru wchodzą zarówno uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci i osoby pracujące zawodowo, których wspólną pasją jest ogromne zamiłowanie do muzyki.
Chór koncertował ponad 160 razy w Lublinie i wielu innych miejscowościach w kraju i za granicą, m.in. Częstochowie, Warszawie, Licheniu, Lwowie, Karlovych Varach, Wilnie, Wiedniu, Rzymie. Wielokrotnie brał udział we Mszach św. radiowych i w kościele Świętego Krzyża w Warszawie oraz w kościele św. Elżbiety w Gdańsku, uczestniczył też w wielu konkursach i festiwalach oraz nagraniach telewizyjnych.
Za artystyczny kierunek zespół przyjął promowanie muzyki polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. W repertuarze chóru znajdują się utwory m.in. M. Gomółki, F. Nowowiejskiego, T. Szeligowskiego, J. Świdra, A. Nikodemowicza, S. Stuligrosza, a także utwory kompozytorów zagranicznych: J. S. Bacha, G. F. Haendla, A. Brucknera, W. A. Mozarta i innych.
Duża część repertuaru wykonywana jest z towarzyszeniem młodzieżowej kapeli smyczkowej, od początku związanej z zespołem. Oprócz występów i koncertów chór ma na swoim koncie wydanie trzech kaset i czterech CD, zawierających tematycznie opracowany zapis dorobku artystycznego.

___________________________________________

 

2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy Kościoła Najświętszej Marii Panny na alei Hillhouse w New Haven, stanie Connecticut.
Z inicjatywy proboszcza, 29-letniego księdza Michaela McGivneya, mężczyźni ci założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się świętej sprawie: przysięgali bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary…
Łączył ich ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrześcijaństwo do Nowego Świata. Osiągnęli swój cel, gdy 29 marca 1882 roku została zalegalizowana organizacja Rycerzy Kolumba. To byli pierwsi Rycerze Kolumba.
Zakon był nazywany „silną prawą ręką Kościoła” i wychwalany przez papieży, prezydentów i innych przywódców światowych za poparcie dla Kościoła, program ewangelizacji i katolickiej edukacji, zaangażowanie społeczne i pomoc potrzebującym.
Wizja księdza McGivneya obejmowała również program ubezpieczeniowy, aby zapewnić byt wdowom i sierotom po zmarłych rycerzach. Program ubezpieczeniowy Zakonu rozrósł się, aby lepiej służyć coraz liczniejszej organizacji. Rok po roku Rycerze Kolumba zdobywają najwyższe notowania za wypłacalność z A.M. Best oraz Standard & Poor’s.
Zakon oferuje najwyższej jakości usługi w zakresie ubezpieczenia, rent i długoterminowych programów dla członków i ich rodzin, łącznie z wieloma innymi korzyściami wynikającymi z braterskiej wzajemnej pomocy.
Najwyższa Rada jest organem zarządzającym Rycerzy Kolumba i jest odpowiedzialna za rozwój organizacji jako całości. Obowiązki Najwyższej Rady obejmują: rozpoczynanie działalności Zakonu na nowych terenach, powoływanie władz regionalnych, określanie i propagowanie zasad i celów organizacji, podejmowanie inicjatyw na skalę całej organizacji, rozpropagowywanie informacji o misji Rycerzy Kolumba w świecie, a także troska o dobro rodzin członków poprzez programy ubezpieczeniowe.
Większość działalności charytatywnej wykonują członkowie lokalnych i podporządkowanych rad.
Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.
Historia Zakonu wskazuje na proroczą wizję księdza McGivneya, którego proces beatyfikacyjny jest w trakcie przygotowywania przez Watykan. Wizja księdza McGivneya przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodącą katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy na świecie. Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ponad 12 000 rad i ponad 1.8 miliona członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam i Saipan oraz w Polsce.

 

 

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją