25 października 2013 r.
o godz. 17.00
Uroczysty koncert z okazji
60-lecia pracy artystycznej Dariusza Machnickiego
20-lecia Zespołu Wokalnego „Senioritki”
Najpiękniejsze przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Senioritki”, solistki Joanny Zawady oraz duetu Joanna Zawada-Dariusz Machnicki, a także gościnny występ piosenkarki Zofii Wronko-Mitrut i solistki Teatru Muzycznego w Lublinie Krystyny Szydłowskiej, która wykona czardasza z operetki „Hrabina Marica”, arię Clivii z opery „Clivia” i „Przetańczyć całą noc” z „My Fair Lady” akompaniament – Jacek Abramowicz, prowadzenie – Marta Denys
PROGRAM – 25 października 2013, godz. 17:00
Zespół Wokalny „Senioritki”
- Kraj rodzinny
- Tyrolskie tango – muz. Anatoliusz Horbowski, sł. Jerzy Ryba
Wystąpienia zaproszonych gości
Zespół Wokalny „Senioritki”
- Przeminęło z wiatrem – muz. Adam Lewandowski, sł. Sewer
- Do zakochania jeden krok – muz. Antoni Kopff, sł. Andrzej Bianusz
Joanna Zawada
- Walc Noce i dnie – muz. Waldemar Kazanecki, sł. Agnieszka Osiecka
Duet Joanna Zawada, Dariusz Machnicki
- Moje słońce (O sole mio) – muz. Eduardo di Capua
Zofia Wronko-Mitrut, akompaniament Jacek Abramowicz
- To były piękne dni, muz. Will Hoge
- Leśny charleston, muz. Jacek Abramowicz, sł. Kazimierz Łojan
- Cyganka prawdę powie, muz. Jacek Abramowicz, sł. Kazimierz Pawełek
Duet Joanna Zawada, Dariusz Machnicki
- Już nie zapomnisz mnie, muz. Henryk Wars, sł. Ludwik Starski
Joanna Zawada
- Pożegnalne słowa – muz. J. Altschuler i O. Stock, sł. A. Włast
Krystyna Szydłowska, akompaniament Jacek Abramowicz
- Czardasz z „Hrabiny Maricy” – Emmerich (Imre) Kálmán
- Aria Clivii z opery „Clivia” – Nico Dostal
- Przetańczyć całą noc – „My Fair Lady”- Frederick Loewe
Zespół Wokalny „Senioritki”
- Mały biały domek – muz. Adam Lewandowski, sł. Wacław Genn
- Pensylwania – muz. R. A. King, sł. Marian Hemar
- Serduszko puka – muz. Romuald Żyliński, sł. Janusz Odrowąż
- Amor – sł. Dariusz Machnicki
Dariusz Machnicki, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, muzyk, nauczyciel i instruktor muzyki, kierownik chórów i orkiestr na terenie Lublina oraz województw lubelskiego i siedleckiego.
Urodził się w 1932 r. Działalność artystyczną rozpoczął 14 kwietnia 1953 r. jako kontrabasista w Orkiestrze Symfonicznej Państwowej Filharmonii Lubelskiej w Lublinie, gdzie pracował do 31 sierpnia 1969 r. W latach 1969-1971 był muzykiem w orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie. Od 1971 do 1992 r. pracował jako nauczyciel muzyki w lubelskich szkołach średnich: w Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Pedagogiczno-Technicznych, Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych i Zespole Szkół Kolejowych. Oprócz pracy etatowej przez całe życie był instruktorem muzyki w szkołach i zakładach pracy na terenie Lublina, Lubelszczyzny i województwa siedleckiego. Prowadził takie zespoły jak: Zespół Estradowy Jednostki KBW Ziemi Lubelskiej, Zespół Instrumentalny Polskiego Związku Niewidomych, Orkiestrę Dętą i Zespół Akordeonistów Technikum Kolejowego w Lublinie, zespoły muzyczno-wokalne w średnich szkołach Lublina, m.in. odzieżowych i gastronomicznych, a także w Zespole Szkół Rolniczo-Łąkarskich w Radoryżu Smolanym i Zespole Szkół Ekonomicznych w Nałęczowie oraz Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po trzynastu latach Chór ten przekształcił się w Zespół Wokalny „Senioritki” i od września 2006 r. występuje pod patronatem Domu Kultury LSM.
Dariusz Machnicki wielokrotnie za swoją działalność był nagradzany: w 1953 r. z Zespołem Instrumentalnym Polskiego Związku Niewidomych w Lublinie zdobył I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Muzycznych, sześciokrotnie Zespół Estradowy KBW zdobywał I miejsca na ogólnopolskim konkursie artystycznych zespołów wojskowych, w 1985 r. pod jego kierownictwem Orkiestra Dęta Technikum Kolejowego w Lublinie uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Młodzieżowych Orkiestr Dętych „Inowrocław 1985”. Dwukrotne Dariusz Machnicki otrzymał za swoją działalność puchar Kuratora Oświaty i Wychowania, także złotą odznakę honorową Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej i złotą odznakę honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Zespół Wokalny „Senioritki” często występuje w domach opieki społecznej na terenie Lublina i z koncertami kolęd w lubelskich kościołach. Brał udział w wielu przeglądach i konkursach, między innymi w Inowrocławiu, Bydgoszczy, Dęblinie, Puławach i Kraśniku, zdobywając wiele nagród, wyróżnień i podziękowań za udział w koncertach. Były wśród nich nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania, Złoty Dyplom za udział w II Jesiennym Przeglądzie Twórczośći Artystycznej Seniorów – Dęblin 2001 i w 2002 r. puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.
Kilkakrotnie Zespół Wokalny „Senioritki” uczestniczył w Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS Bydgoszcz”, ponadto w II Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie oraz w Dniach Starego Miasta w Lublinie.